Hírek
2014. Március 31. 19:14, hétfő |
Külföld
Forrás: MTI
Ukrán válság - Turcsinov leváltott több nagykövetet, köztük a budapestit is

Olekszandr Turcsinov ideiglenes ukrán államfő leváltotta posztjáról Ukrajna több külképviseletének vezetőjét, köztük Jurij Muska budapesti nagykövetet - közölték hétfőn ukrán hírügynökségek a hivatalos elnöki honlapon közzétett rendeletekre hivatkozva.
Turcsinov egyidejűleg Jurij Muskát felmentette a Duna Bizottságban betöltött nagyköveti tisztéből is.
Az ideiglenes elnök menesztette továbbá Ukrajna montenegrói, libanoni, thaiföldi, kenyai nagykövetét is. Leváltotta továbbá az Ukrajna képviseletét a Független Államok Közössége koordinációs intézményeinél ellátó Ivan Buncsenkót. A leváltások indokát nem ismertették.
Turcsinov a mostani hat visszahívás mellett nem egészen két hete, március 19-én nyolc külföldön szolgáló ukrán nagykövet megbízatását vonta vissza.
Az ukrán parlament a tavaly november végén kezdődött, hatalomváltást követelő, a rohamrendőrökkel való súlyos, több mint száz halálos áldozatot és rengetet sérültet követelő összecsapásokba torkollott kijevi tüntetések nyomán február 22-i ülésén úgy határozott, hogy Viktor Janukovics nem képes ellátni feladatait, ezért elmozdította az államfői tisztségből, egyben előrehozott elnökválasztást írt ki május 25-re. A 450 tagú törvényhozás a határozatot fölényes többséggel, 328 támogatószavazattal fogadta el. Házelnöknek Olekszandr Turcsinovot választották, akit egyben a törvényhozás megbízott az államfői feladatok ideiglenes ellátásával is.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 02. 08:55, szombat | Külföld
Donald Trump atomtengeralattjárókat vezényelt új pozícióba Dimitrij Medvegyev napokban tett kijelentésére reagálva
Donald Trump amerikai elnök atommeghajtású tengeralattjárókat vezényelt új pozícióba pénteken, reagálásként Dimitrij Medvegyev napokban tett kijelentésére.
2025. Július 31. 07:49, csütörtök | Külföld
Hszi Csin-ping: Kína gazdasága továbbra is komoly kihívásokkal néz szembe
Kína gazdasága továbbra is komoly kockázatokkal és kihívásokkal néz szembe - figyelmeztetett Hszi Csin-ping kínai államfő a Kínai Kommunista Párt legfelső döntéshozó testületének szerdai ülésén Pekingben.
2025. Július 30. 07:33, szerda | Külföld
Fegyveres támadás történt egy New York-i felhőkarcolóban, többen meghaltak
Két biztonsági őr és két irodai alkalmazott halt meg a New York-i felhőkarcolóban hétfő este történt fegyveres támadásban – derül ki az erőszakos cselekménnyel kapcsolatban kedden nyilvánosságra hozott részletekből.
2025. Július 29. 07:45, kedd | Külföld
Parajd - Bevezették a Korond-patak vizét a bánya fölött megépített csőrendszerbe
Bevezették hétfő hajnalban az elárasztott parajdi sóbánya fölött folyó Korond-patak vizét az ebből a célból épített csőrendszerbe, és ezzel végéhez közelednek a bányánál zajló sürgősségi munkálatok