Városlista
2025. június 17, kedd - Laura

Hírek

2014. Február 25. 10:30, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Tovább csökkent a nyilvántartott álláskeresők száma Veszprém megyében

Tovább csökkent a nyilvántartott álláskeresők száma Veszprém megyében

Veszprém megyében januárban összesen 12 817 álláskeresőt tartott nyilván a Veszprém Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központja

Veszprém megyében januárban összesen 12 817 álláskeresőt tartott nyilván a Veszprém Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központja, ami közel egyharmadával (6,1 ezerrel) kevesebb, mint egy évvel ezelőtt - tájékoztatta a Veszprém Megyei Kormányhivatal az MTI-t kedden.

A pályakezdő álláskeresők száma ugyancsak lényegesen kisebb a 2013 januárjában regisztrált létszámnál - írták.
Tájékoztatásuk szerint január végén a megyében a férfiak (6742) nagyobb számban voltak állás nélkül, mint a nők (6075).
A statisztikák szerint a nyilvántartottak között a szakmunkás, illetve szakiskolai bizonyítvánnyal rendelkezők (36 százalék) és a legfeljebb általános iskolai végzettségűek (35 százalék) vannak továbbra is többen. A regisztrált álláskeresők 16 százaléka szakközépiskolai, technikumi végzettségű, 9 százaléka gimnáziumban érettségizett, a diplomások hányada pedig 5 százalék.
Veszprém megye munkaerő-piaci helyzete az eltelt egy évben jelentős javulást mutat és továbbra is kedvezőbb az országos átlagnál - állapította meg a hivatal.
Hozzátették, a megyén belül a megyeszékhely foglalkoztatási körzetének munkaerő-piaci pozíciója a legjobb.
Januárban összesen ezer álláshelyet jelentettek be a megye foglalkoztatási körzeteiben, az új munkahelyek több mint nyolctized része támogatás nélkül volt betölthető.
A hónap során legtöbb munkaerőigény a Veszprémi Járási Hivatal Járási Munkaügyi Kirendeltségére érkezett, a mezőgazdasági kisgép-gyártás területéről.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 17. 07:21, kedd | Belföld

Orbán Viktor: ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk

Ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk - jelentette ki a miniszterelnök hétfőn, az ötvenhatos vértanúk emléknapján.

2025. Június 16. 07:15, hétfő | Belföld

A hét elején többfelé lehet zápor, zivatar, majd visszatér a napos, száraz idő

A hét elején többfelé lehet zápor, zivatar és erős szél, majd visszatér a jellemzően napos, száraz idő - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

2025. Június 16. 07:13, hétfő | Belföld

A közel-keleti háború kapcsán is Brüsszel hülyeségeiről beszélt Orbán Viktor

A közel-keleti háború teljesen új helyzetet teremtett, mi pedig nem hagyjuk, hogy az újabb brüsszeli hülyeség árát ismét velünk fizettessék meg.