Hírek
2011. November 14. 14:10, hétfő |
				Külföld				
Forrás: mno.hu/MTI
				
				Rendőrök védik a gátakat a lakosoktól
 
				Rendőrök százai védik már a thaiföldi főváros északi területein a gátakat az elővárosok feldühödött lakóitól, akiknek a házai hetek óta víz alatt állnak, hogy Bangkok belvárosa száraz maradjon.
A hatóságok hétfőn 300 rendőrt küldtek Don Muang kerület összesen 16 kilométer hosszú homokzsákfalához, amelyen az ott lakók előző nap tízméteres lyukat ütöttek, hogy az árvíz lefolyjon dél felé. A gát a thaiföldi kormány utasítására épült, éppen azért, hogy Bangkok üzleti negyedét megvédje a hetek óta tartó áradástól. Emiatt van sok északi előváros víz alatt, és mostanra már sok károsult lakó elvesztette türelmét a hatóságokkal szemben. Az ötven év óta legsúlyosabb thaiföldi árvizeknek eddig legkevesebb 536 halálos áldozata van.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 31. 08:08, péntek | Külföld
Donald Trump: több témában megállapodtak Hszi Csin-pinggel
2025. Október 31. 08:04, péntek | Külföld
J.D. Vance: a nukleáris arzenál működőképességének fenntartása is indokolja a tesztek újraindítását
Az amerikai nukleáris arzenál működőképességének fenntartása is indokolja a tesztek újraindítását - jelentette ki J. D. Vance alelnök csütörtökön megerősítve Donald Trump amerikai elnök szándékát.
2025. Október 29. 07:28, szerda | Külföld
Kenyai légitársaság: nyolc magyar állampolgárságú áldozata is van a kenyai légikatasztrófának
2025. Október 27. 07:47, hétfő | Külföld
Ukrajnai háború - Kreml: kemény lesz a válasz, ha nagy hatótávolságú fegyverekkel támadják Oroszországot
Kemény választ fog adni az orosz hadsereg, ha Oroszország belsejét nagy hatótávolságú fegyverekkel támadják
