Hírek
2020. December 16. 16:00, szerda |
Kék hírek
Forrás: mti
Pénzmosás gyanúja miatt őrizetbe vettek egy férfit

Több mint 300 millió forintos pénzmosás és közokirat-hamisítás gyanúja miatt őrizetbe vettek egy férfit a fővárosban - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) szerda reggel a police.hu oldalon.
A tájékoztatás szerint november 30-án külföldön elkövetett csalásból származó 927 ezer eurót utaltak egy magyar bankszámlaszámra, amely kapcsán a brit hatóságok keresték meg a Budapesti Rendőr-főkapitányságot.
A pénz útját követve a BRFK IX. kerületi rendőrkapitányságának nyomozói rövid idő alatt eljutottak a számlát nyitó magyar nőig, a pénz azonban addigra már hongkongi számlákra került.
"A rendelkezésre álló adatok szerint a nőt egy magyar férfi szervezte be ismerőse, Sz. Ferenc kérésére. A kifejezetten bűncselekményből származó pénz eltüntetésére nyitott számla az asszony nevén volt, de azt Sz. Ferenc kezelte" - írták a közleményben.
A BRFK közlése szerint a 42 éves budapesti férfit a pénzmosás és közokirat-hamisítás miatt folytatott eljárás keretében a ferencvárosi rendőrök őrizetbe vették. A közvetítő férfit és a számlát nyitó nőt szintén gyanúsítottként hallgatták ki, ők szabadlábon védekezhetnek.
A csalás ügyében a külföldi hatóság folytatja az eljárást - írta a rendőrség.
Ezek érdekelhetnek még
2021. Március 06. 05:00, szombat | Kék hírek
Brazil drogfutárt ítéltek el Budapesten
Öt és fél év fegyházra ítéltek egy brazil drogfutárt, akinek egy kiló kokain volt a gyomrában, amikor elfogták a ferihegyi repülőtéren - tájékoztatta a Fővárosi Törvényszék pénteken az MTI-t.
2021. Március 05. 17:09, péntek | Kék hírek
Vádat emeltek a mátyusi polgármesteri hivatalban gyújtogató két férfi ellen
Vádat emelt a Nyíregyházi Járási Ügyészség két férfi ellen, aki tavaly júliusban betört a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Mátyus polgármesteri hivatalába és könyvtárába, majd felgyújtotta az épületeket.
2021. Március 05. 15:00, péntek | Kék hírek
Lopni akart, de fennakadt a kerítésen
Egy biciklit akart ellopni Berettyóújfalun egy férfi. Pechére a kerékpár fennakadt a kerítésen, így üres kézzel menekült a helyszínről. A rendőrök most fejezték be a nyomozást az ügyében.
2021. Március 04. 18:01, csütörtök | Kék hírek
Pénzmosás miatt emeltek vádat két férfi és egy nő ellen
A Nagykátai Járási Ügyészség pénzmosás miatt vádat emelt két férfi és egy nő ellen, aki Csehországban több bankszámlát is nyitott azért, hogy azokra bűncselekmények elkövetéséből származó pénzeket fogadjon.