Hírek
2012. Február 28. 14:01, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress
Megszorítás a MÁV-nál - vonatritkítás lesz áprilistól

Egyes sajtóhírek szerint jelentős változások lehetnek a vasúton. Az ecoline.hu értesülése szerint tavasztól kevesebb személyszállító vonat közlekedik majd.
Az erről szóló döntést múlt pénteken jelentették be. A csökkentés célja, hogy több milliárdos megtakarítást érjenek el.
A fő cél az, hogy minél több olcsón üzemeltethető Bz motorvonatot nyerjenek ki a legkisebb forgalmú mellékvonalakról, ezek a sokszoros költséggel üzemeltetett dízelmozdony + 2-3 kocsival néhány embert szállító vonatokat váltják majd ki. Jelenleg a motorvonatból van hiány, ezért járnak sok nulla forgalmú vonalon tök üresen mozdonyos vonatok.A nemrég újranyitott mellékvonalak többségén újra csak napi 2 pár vonat lesz, és a menetrendet úgy módosítják, hogy lesz, ahol egy motorkocsival több vonalat is kiszolgálnak. A felszabaduló gördülőállomány révén rég esedékes selejtezésekre kerülhet sor, s kitolódik a következő, mindenképp szükséges mozdony és kocsibeszerzések időpontja is. Megszűnik több, az ütemes menetrenden felüli vonat, de az elővárosi forgalomban nem várható szűkítés.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 01. 08:44, péntek | Belföld
A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható
A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható, a Dunántúlon lesz hűvösebb és felhősebb, míg a Tiszántúlon és a Dél-Alföldön lesz melegebb, oda inkább csak vasárnap érkezik meg a csapadék
2025. Augusztus 01. 08:43, péntek | Belföld
Orbán Viktor: nagyon nagy az érdeklődés a 3 százalékos lakáshitel iránt
Nagyon nagy az érdeklődés a fix 3 százalékos lakáshitel iránt - mondta a miniszterelnök a Kossuth rádióban pénteken.
2025. Augusztus 01. 08:39, péntek | Belföld
Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet
Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet – közölte a pályázatot koordináló Veszprém-Balaton 2023 Zrt. csütörtökön az MTI-vel.
2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld
15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik