Városlista
2025. június 20, péntek - Rafael

Hírek

2011. Augusztus 22. 07:13, hétfő | Külföld
Forrás: OrientPress

Kitört az Etna

Kitört az Etna

Európa legmagasabb tűzhányójából, az Etnából 3 órán keresztül ömlött a láva és hamufelhőt lövellt a magasba. Lakott terület nem volt veszélyben, de Catania repülőterén fennakadásokat okozott a hamu: több járat késett.

Mint az utóbbi alkalmakkor, most is a tűzhányó délkeleti oldalán egy nagyon aktív kráterből dőlt az izzó láva és indult el több folyamban is lefelé az amúgy lakatlan területen - közölte a Híradó.

A hamufelhő fennakadásokat okozott Catania repülőterének működésében. Bár nem kellett lezárni a légikikötőt, több járat késéssel indult, illetve érkezett- tájékoztatott az Inforádió.

A 3322 méter magas Etna működése rendszeresnek mondható, idén már kilencszer tört ki.

OririentPress Hírügynökség

Címkék: vulkán

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 20. 07:36, péntek | Külföld

Parajd - Újabb beomlások nyomán ismét sós víz került a Korond-patakba

A vízzel elárasztott parajdi sóbánya régi részlegénél csütörtök hajnalban történt újabb beomlások nyomán ismét sós víz került a Korond-patakba, növelve annak sótartartalmát

2025. Június 20. 07:27, péntek | Külföld

Donald Trump a következő két hétben dönt az Egyesült Államok esetleges bekapcsolódásáról a konfliktusba

Donald Trump amerikai elnök a következő két hétben hoz döntést arról, hogy az Egyesült Államok közvetlen módon bekapcsolódik-e az izraeli-iráni konfliktusba, mert esélyt kíván adni a tárgyalásos rendezésnek

2025. Június 19. 07:07, csütörtök | Külföld

Donald Trump végső ultimátumnak nevezte az Iránhoz intézett korábbi felszólítását a feltétel nélküli megadásról

\"Végső ultimátumnak\" nevezte Donald Trump amerikai elnök szerdán az Iránhoz intézett korábbi felszólítását a feltétel nélküli megadásról.

2025. Június 17. 07:22, kedd | Külföld

Izraeli-iráni konfliktus - Donald Trump szerint Irán tárgyalni szeretne

Irán tárgyalni szeretne - erősítette meg Donald Trump amerikai elnök az iráni tárgyalási szándékról szóló híreket a G7-csúcstalálkozó kanadai helyszínén hétfőn, amikor Mark Carney kanadai miniszterelnökkel találkozott.