Városlista
2025. október 31, péntek - Farkas

Hírek

2012. Február 17. 14:07, péntek | Külföld
Forrás: mno.hu/MTI

Irán még mindig gyanús

Irán még mindig gyanús

A nukleáris kísérleti robbantásokat tiltó egyezményhez való csatlakozásra szólította fel a kormányokat az ENSZ főtitkára pénteken Bécsben.

Azok az országok, amelyek nem vesznek részt az átfogó atomcsendegyezményben, nem teljesítik kötelezettségeiket a nemzetközi közösséggel szemben – mondta Ban Ki Mun. A diplomata a szerződést előkészítő szervezet fennállásának 15. évfordulója alkalmából tartott beszédet a bécsi ENSZ-központban.

Hogy az egyezmény hatályba lépjen, még nyolc meghatározott országnak is alá kell még írnia, illetve megerősítenie. Ban Ki Mun kijelentette, kész elutazni az egyezményhez még nem csatlakozott országokba, hogy személyesen sürgesse a kormányokat.

Irán térfelén van a labda

Iránnak kell bizonyítania, hogy nukleáris technológiája kizárólag békés célt szolgál – jelentette ki az ENSZ főtitkára.

Ban Ki Munnak meggyőződése, hogy a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) legutóbbi, Iránról szóló jelentése az atomprogram lehetséges katonai alkalmazására enged következtetni. A világszervezet vezető diplomatája úgy látja, hogy Iránnak nem sikerült meggyőznie a nemzetközi közösséget ennek az ellenkezőjéről.

A főtitkár felszólította a teheráni kormányt, hogy teljesítse az ENSZ Biztonsági Tanácsának határozatait. Hangsúlyozta azt is, hogy az iráni nukleáris program körüli vitát békés, tárgyalásos eszközökkel kell rendezni.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 31. 08:08, péntek | Külföld

Donald Trump: több témában megállapodtak Hszi Csin-pinggel

2025. Október 31. 08:04, péntek | Külföld

J.D. Vance: a nukleáris arzenál működőképességének fenntartása is indokolja a tesztek újraindítását

Az amerikai nukleáris arzenál működőképességének fenntartása is indokolja a tesztek újraindítását - jelentette ki J. D. Vance alelnök csütörtökön megerősítve Donald Trump amerikai elnök szándékát.

2025. Október 27. 07:47, hétfő | Külföld

Ukrajnai háború - Kreml: kemény lesz a válasz, ha nagy hatótávolságú fegyverekkel támadják Oroszországot

Kemény választ fog adni az orosz hadsereg, ha Oroszország belsejét nagy hatótávolságú fegyverekkel támadják