Hírek
2022. Október 15. 17:44, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Haditechnikai eszközök érkeznek a Hősök terére

Katonai eszközök szállítása miatt forgalomkorlátozásra és lassúbb haladásra kell számítani szombat 20 óra és vasárnap 1 óra között a Budaörsi út-M0-s autóút-3-as főút- Szabadföldi út-Veres Péter út-Kerepesi út-Dózsa György út útvonalon közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) szombaton az MTI-vel.
Azt írták, hogy az eszközök felrakása szombat 20 óra és 21.30 között a Budaörsi út Petőfi laktanya előtti szakaszának időszakos lezárása mellett történik majd.
A járműveket a Hősök teréről vasárnap 21 órakor szállítják Hódmezővásárhelyre a Dózsa György út-Kerepesi út-Veres Péter út-Szabadföldi út-3-as főút-M0-s autóút-M5-ös autópálya-M43-47-es út útvonalon - tették hozzá. A Magyar Honvédség azt kérte, hogy az érintett útvonalon a közlekedési szabályok betartásával és kellő óvatossággal közelítsék meg a katonai szállítmányokat, mivel azok mérete és sebessége, valamint a konvoj hossza és haladásának módja eltér a mindennapi közúti közlekedésben megszokottól-
Arra kértek mindenkit, hogy a katonai szállítmány közelében minden esetben az aktuális útviszonyok, valamint az időjárási és látási körülmények figyelembevételével közlekedjen.
A Magyar Honvédség a jogszabályokat betartva arra törekszik, hogy a lehető legkisebb mértékben zavarja az állampolgárok nyugalmát - fogalmaztak a tárca közleményében.
Fotó: Honvedelem.hu
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország minden támadás ellenére felgyorsítja a Paks II. atomerőmű építését
Magyarország minden támadás, minden akadályozási kísérlet ellenére felgyorsítja a paksi bővítést, így a következő évtized elejére működésbe is léphetnek az új atomerőművi blokkok -
2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld
Balatoni Katalin: a magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot
A magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot, azonban abban biztosak lehetünk, hogy a tudásuk így is nemzetközi szinten kiemelkedő
2025. Szeptember 16. 07:43, kedd | Belföld
MABISZ: idén is milliárdos károk, jelentős pusztítás a viharszezon országos mérlege
2025. Szeptember 16. 07:41, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint a barbarizmus vert gyökeret Svédországban
Barbarizmus vert gyökeret Európa egyik legnagyobb nemzetének hazájában, Svédországban a hagyományos értékek elhagyása, a józan ész mellőzése és a gyenge kormányzás következtében - írta Orbán Viktor az X-en hétfőn.