Városlista
2025. augusztus 2, szombat - Lehel

Hírek

2020. November 18. 08:00, szerda | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Háborús bűnökkel gyanúsított egykori rendőrt fogtak el Boszniában

Háborús bűnökkel gyanúsított egykori rendőrt fogtak el Boszniában

Háborús bűnök gyanújával fogott el a boszniai rendőrség kedden egy egykori boszniai szerb rendőrt - közölte internetes oldalán a Nezavisne Novine című boszniai napilap.

Az ötvenéves Dusan Culibrköt azzal gyanúsítják, hogy az 1992-1995-ös boszniai háború idején részt vett 51 bosnyák és horvát civil meggyilkolásában. A korábban a hírhedt omarskai fogolytáborban tartott férfiak holttestét tömegsírokban ásták el 1992 júliusában. Az áldozatok maradványait a közép-boszniai Lisac közelében találták meg 2000-ben.

Az omarskai fogolytáborban a becslések szerint mintegy hétezer bosnyák és horvát férfit tartottak, kínoztak és gyilkoltak meg a szerb katonák és rendőrök. Sokuk maradványait csak évekkel később találták meg tömegsírokban, de több ezer holttest azóta sem került elő.

A boszniai háború idején mintegy százezren vesztették életüket, és több mint egymillió embernek kellett elhagynia otthonát.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 02. 08:55, szombat | Külföld

Donald Trump atomtengeralattjárókat vezényelt új pozícióba Dimitrij Medvegyev napokban tett kijelentésére reagálva

Donald Trump amerikai elnök atommeghajtású tengeralattjárókat vezényelt új pozícióba pénteken, reagálásként Dimitrij Medvegyev napokban tett kijelentésére.

2025. Július 31. 07:49, csütörtök | Külföld

Hszi Csin-ping: Kína gazdasága továbbra is komoly kihívásokkal néz szembe

Kína gazdasága továbbra is komoly kockázatokkal és kihívásokkal néz szembe - figyelmeztetett Hszi Csin-ping kínai államfő a Kínai Kommunista Párt legfelső döntéshozó testületének szerdai ülésén Pekingben.

2025. Július 30. 07:33, szerda | Külföld

Fegyveres támadás történt egy New York-i felhőkarcolóban, többen meghaltak

Két biztonsági őr és két irodai alkalmazott halt meg a New York-i felhőkarcolóban hétfő este történt fegyveres támadásban – derül ki az erőszakos cselekménnyel kapcsolatban kedden nyilvánosságra hozott részletekből.

2025. Július 29. 07:45, kedd | Külföld

Parajd - Bevezették a Korond-patak vizét a bánya fölött megépített csőrendszerbe

Bevezették hétfő hajnalban az elárasztott parajdi sóbánya fölött folyó Korond-patak vizét az ebből a célból épített csőrendszerbe, és ezzel végéhez közelednek a bányánál zajló sürgősségi munkálatok