Városlista
2025. június 2, hétfő - Anita, Kármen

Hírek

2018. December 28. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: mti/fotó: pixabay

Fokozottan kell figyelni a háziállatokra szilveszterkor

A pirotechnikai eszközök hang- és fényhatásai miatt fokozottan kell figyelni a háziállatokra szilveszterkor.

Az Orpheus Országos Állatvédő és Természetbarát Közhasznú Egyesület javaslata szerint a háziállatokat a petárdázás helyszíneire semmiképpen se vigyék ki gazdáik, csak pórázon sétáltassanak, a kutyában lévő kötelező mikrochip legyen az állatorvosnál regisztrálva, a nyakörvön legyen a gazda telefonszámát tartalmazó biléta, otthon pedig biztosítsanak az állatoknak a közvetlen utcai hangoktól elszigetelt helyet.

A pirotechnikai eszközök durva hang- és fényhatásai a házi kedvencek számára sokkos pánikot okozhatnak, a kisállat félelmében támadhat, haraphat, elszökhet, vagy végleg elkóborolhat. Az elveszett állatot a www.állatvédő.hu oldalon, a helyi gyepmesteri telepen, vagy állatmenhelyeken érdemes keresni.

A Hódmezővásárhelyi Állatvédők Egyesülete is arra hívja fel a figyelmet, hogy december 31-e délutántól január 1. reggeléig érdemes beengedni a háziállatokat a házba, lakásba, valamint kialakítani nekik egy biztonságérzetet nyújtó helyet. Amennyiben előre tudjuk, hogy a kisállat retteg a hirtelen jövő hangoktól, ajánlatos felkeresni az állatorvost és az állat egészségi állapotának megfelelő, különböző speciális nyugtató gyógyszert felíratni.

Ha elveszne a háziállat, mindenképp jelezni kell a lakhelyhez közeli állatvédelmi szervezetnek, ebrendészeti telepnek, valamint a közösségi oldalakon hirdetni, az állatvédők ugyanis különböző csoportokat szoktak létrehozni minden év szilveszterén az elveszett házikedvencek felkutatására.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 02. 06:00, hétfő | Belföld

Parajd - Segélyprogrammal támogatja az Ökumenikus Segélyszervezet a sóbánya dolgozóinak családjait

Célzott segélyprogrammal támogatja az Ökumenikus Segélyszervezet a víz alá került parajdi sóbánya dolgozóinak családjait, és a helyszínen egyeztet a helyi vezetőkkel - közölte a segélyszervezet az MTI-vel közleményben vasárnap.

2025. Június 02. 06:00, hétfő | Belföld

Nagy Márton: kiváló üzlet volt a reptér visszavásárlása

Kiváló üzlet volt a reptér visszavásárlása Magyarország számára! - írta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter Facebook-oldalán vasárnap délelőtt.

2025. Június 01. 08:21, vasárnap | Belföld

Nemzetgazdasági Minisztérium: továbbra is befektetésre ajánlja Magyarországot a Moody’s

A Moody’s ismét megerősítette Magyarország államadósság-besorolását, és a többi hitelminősítőhöz hasonlóan továbbra is befektetésre ajánlja hazánkat -

2025. Június 01. 08:20, vasárnap | Belföld

Vágujhelyi Ferenc: rekordot döntött az eSZJA