Hírek
2017. Február 03. 10:15, péntek |
Bulvár
Forrás: mti
Életmű-díjat kap George Clooney

George Clooney amerikai filmszínész veheti át az életműért járó tiszteletbeli Césart, a \"francia Oscar-díjat\" a 42. César-gálán február 24-én Párizsban - jelentette be csütörtök este a francia filmakadémia.
"Generációjának legkarizmatikusabb színészeként, George Clooney testesíti meg a nagy filmsztárokra jellemző hollywoodi glamourt. Sármja, humora, személyisége és elköteleződése állandó és folyamatos csodálat tárgya" - olvasható a közleményben. A francia filmakadémia azt is kiemelte, hogy a tiszteletbeli Césarral "elkápráztató színészi, rendezői, forgatókönyvírói és produceri tehetsége előtt" tiszteleg a francia filmes szakma.
Az 55 éves Oscar-díjas filmsztár az ötödik amerikai filmes, aki átveheti a tiszteletbeli Césart. Tavaly Michael Douglas, 2015-ben Sean Penn, 2014-ben Scarlett Johansson, 2013-ban pedig Kevin Costner kapta meg a legrangosabb francia filmes elismerést.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 16. 07:45, csütörtök | Bulvár
November 20-án kerül a mozikba a Sárkányok Kabul felett című magyar háborús akciófilm
November 20-tól kerül a magyar mozikba a Sárkányok Kabul felett című magyar háborús akciófilm, amely magyar katonák személyes visszaemlékezései alapján dolgozza fel a 2021-es Sámán nevű katonai hadműveletet.
2025. Október 16. 07:41, csütörtök | Bulvár
A Colosseum új igazgatója gladiátorjátékokat és popkoncertet ígér az amfiteátrumban
Kinyitná a Colosseumot a kulturális rendezvények és a város lakói előtt az ókori amfiteátrum új igazgatója, Simone Quilici, aki gladiátorjátékokat és popkoncertet is ígért a La Repubblicának adott szerdai interjúban.
2025. Október 14. 07:19, kedd | Bulvár
Magyarország elsők között csatlakozik Európa legnagyobb szuperszámítógépéhez
Magyarország elsők között csatlakozik Európa legnagyobb szuperszámítógépéhez az AI Factory Antenna program keretében - közölte a Magyar Kutatási Hálózat az MTI-vel hétfőn.
2025. Október 11. 06:00, szombat | Bulvár
Október 16-án kerül a magyar mozikba Kovács Ákos énekes-dalszerző pályáját bemutató zenés portréfilm
Október 16-án kerül a magyar mozikba a Kovács Ákos énekes-dalszerző pályáját bemutató Ember maradj - Az Ákos-sztori. Eddig. című zenés portréfilm, amely bemutatja a zenész sikereit, személyes küzdelmeit is.