Hírek
2014. Március 07. 18:21, péntek |
Helyi
Forrás: InfoPalota
A várpalotai gyermekorvosi ellátás helyzete miatt tüntettek ma a Dísz téren

A valamivel 16.00 óra után kezdődött villámdemonstráción Kepli Lajos, a Jobbik képviselőjelöltje szólalt fel.
Hangsúlyozta, nem pártpolitikai kérdésről van szó, nem kívánják kisajátítani a témát, ugyanakkor fontosnak tartották, hogy felhívják a problémára a figyelmet.
Kepli Lajos a demonstráción
fotó: InfoPalota
"Elfogadhatatlan ugyanis, hogy egy Várpalota méretű városban a jól ismert problémák fennmaradjanak." - emelte ki.
Mint arról portálunk is tudósított, drasztikusan megnőtt a várakozási idő a gyermekorvosi rendelőben a kis helyiség és az orvoshiány miatt, és ez komoly felháborodást okozott a szülők között.
"Ma Várpalotán egy mindössze 9 négyzetméteres helyiségben rendel két gyermekorvos, három körzetet látnak el, a várakozás a kisgyermekekkel pedig a szakrendeléseknek is helyet adó folyosón történik. Ez az állapot tarthatatlan." - fogalmazott Kepli.
A Jobbik alapvetőnek tartja, hogy a város mindhárom körzetében, külön, jól megközelíthető rendelőben folyjon az ellátás. - hangsúlyozta a politikus.
Az orvoshiány országos probléma, a párt programja kitér az orvosok hazahozatalára, egyrészről megfelelő bérek, másfelől a megfelelő infrastruktúra megteremtésével. Minderre számos helyről nyerhetőek források. - emelte ki, majd példaként a korrupciós csapok elzárását említette, mely évente körülbelül 400 milliárd forintot húz ki az adófizetők zsebéből.
A várpalotai gyermekorvosi ellátás javítása érdekében a párt a jövő hét folyamán aláírásgyűjtésbe kezd a városban, a szükséges papírokat már be is adták a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság számára. - tudtuk meg Kepli Lajostól.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi
Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei
A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.
2025. Augusztus 17. 00:00, vasárnap | Helyi
Vida Beni ismét gokartban!
Augusztus közepén rendezték az RMC Hungary Gokart Országos Bajnokság IV. fordulóját, ezúttal Kecskeméten.
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Június 30. 10:44, hétfő | Helyi
BEZÁRULT A KÖR
A Veszprém vármegyei rendőrök kezdeményezték két kábítószer-kereskedő és egy fogyasztó letartóztatását.