Hírek
2020. Január 14. 09:58, kedd |
Belföld
Forrás: mti
A régebbi autók tulajdonosai keressék fel szerelőjüket az új üzemanyagok miatt

Az Autós Nagykoalíció elnöke azt javasolta az M1-en kedd reggel, hogy a régebbi autók tulajdonosai keressék fel szerelőjüket és kérjenek tanácsot arról, hogy az új, bioetanolt tartalmazó benzin károsítja-e járművüket.
A műsorban elhangzott, az E10 kóddal ellátott 95-ös benzin – amelynek 10 százaléka bioetanol – károsíthatja a 2005 előtt gyártott autók üzemanyagrendszerét.
Knezsik István, az Autós Nagykoalíció elnöke erre reagálva elmondta, amíg a szakemberek nem mondanak véleményt az adott autóról, mindenkinek azt javasolja, csak prémium üzemanyagot tankoljon, amelynek bioetanol-tartalma csak 5 százalék.
Kitért arra is, mintegy 3,5 millió jármű van Magyarországon, amelyekből körülbelül 2,9 millió a személykocsi.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 19. 08:59, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 42. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2025. Október 19. 08:56, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: mi maradtunk egyedül Európában a béke útján
Miért éppen Budapest? Tegnap óta sokan kérdezik és találgatnak szerte a világban, miért lett Magyarország a helyszíne az amerikai és az orosz elnök találkozójának.
2025. Október 18. 08:08, szombat | Belföld
KSH: a bruttó átlagkereset 683 300 forint volt, 8,7 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit
A bruttó mediánkereset 563 400 forint volt.
2025. Október 18. 08:06, szombat | Belföld
Orbán Viktor: nem is nagyon volt más lehetőség, mint hogy Budapesten tartsák az amerikai-orosz találkozót
Nem is nagyon volt más lehetőség, mint hogy Budapesten tartsák az amerikai-orosz találkozót