Városlista
2025. november 2, vasárnap - Achilles

Hírek

2020. Október 05. 07:00, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

72 lovas vesz részt a hétvégi Nemzeti Vágtán

72 lovas vesz részt a hétvégi Nemzeti Vágtán

A nyolc helyszínen tartott elővágták győztesei, 72 lovas vesz részt a hétvégi 13. Nemzeti Vágtán a budapesti Hősök terén - közölte Székely Tibor vágtafőkapitány vasárnap reggel az M1 csatornán.

Hozzátette: az eseményt idén a járványhelyzet miatt közönség nélkül rendezik meg, de a Duna csatorna élőben közvetíti majd a versenyeket.

Idén a járvány miatt valószínűleg elmarad a nemzetközi futam, amelyre az előző években az Egyesült Államoktól Katarig érkeztek versenyzők - tudatta a vágtafőkapitány.

Mint mondta, a nézők a vágta mellett magasugrató és kishuszárversenyeket is láthatnak, emellett a rendezvény részeként az 1848-49-es forradalom és szabadságharcot idéző csatajeleneteket tekinthetnek meg.

Címkék: Nemzeti Vágta

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 01. 08:56, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: Győrben létrejön a hatodik Konfuciusz Intézet Magyarországon

Budapest, Debrecen, Miskolc, Pécs és Szeged után a győri Széchenyi István Egyetemen létrejön immár a hatodik Konfuciusz Intézet is Magyarországon, ami újabb lendületet ad a magyar-kínai együttműködésnek

2025. November 01. 08:55, szombat | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: sikeresen zárult az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlat

Sikeresen zárult a rendszerváltás óta szervezett legnagyobb katonai gyakorlat, az Adaptive Hussars 2025 - jelentette be a honvédelmi miniszter pénteken Budapesten, a gyakorlat zárórendezvényén.

2025. Október 31. 08:04, péntek | Belföld

Orbán Viktor: lesz 14. havi nyugdíj

Lesz 14. havi nyugdíj - jelentette be Orbán Viktor kormányfő csütörtök este a Facebook-oldalán.