Városlista
2026. június 16, kedd - Jusztin

Hírek

2012. Július 25. 16:09, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Vihar - Szinte az egész országra kiadták a riasztást a felhőszakadások miatt

Vihar - Szinte az egész országra kiadták a riasztást a felhőszakadások miatt

A várható felhőszakadások miatt csaknem az ország teljes területére elsőfokú riasztást adott ki szerda délután az Országos Meteorológiai Szolgálat. A Balatonnál és a Velencei-tónál elsőfokú viharjelzés van érvényben.

A szolgálat honlapján található információk szerint Szabolcs-Szatmár-Bereg és Baranya megye, valamint Tolna és Somogy megye több térsége kivételével citromsárga, vagyis elsőfokú riasztás van érvényben. E területek kivételével 1-3 órán belül szinte bárhol nagy mennyiségű csapadék hullhat, több térségben heves zivatarokra is számítani lehet.
Az előrejelzés szerint szerda estig többfelé valószínű zivatar, néhol 30-40 milliméter csapadék is hullhat. Egyes helyeken, elsősorban a Tiszántúl térségében, északkeleten heves zivatar is kialakulhat, amelyet a hirtelen lezúduló, nagy mennyiségű csapadékon túl jégeső és óránkénti 80 kilométeres erősséget meghaladó széllökés kísérhet. Az esti, késő esti órákra az intenzív záporos, zivataros zóna súlypontja az északkeleti országrészre helyeződik át.
Csütörtökön bárhol kialakulhatnak záporok, elsősorban északkeleten eshet nagyobb mennyiségű, akár 40-50 milliméternél több csapadék - olvasható a szolgálat honlapján.

Címkék: Időjárás-vihar

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 16. 09:00, kedd | Belföld

OGY - Nagy Imrére és mártírtársaira emlékezik a parlament

Nagy Imre miniszterelnök és mártírtársai 1989-es újratemetésének napjára emlékezik kedden az Országgyűlés, amely megvitatja az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosítását.

2026. Június 16. 07:16, kedd | Belföld

Orbán Viktor szerint abszurd, hogy a sejtetések és a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak

Miközben bűnözők támogatják a Tiszát, aközben a sejtetések meg a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak, ez a helyzet abszurditása - mondta a volt miniszterelnök az Indexnek adott, hétfő este publikált interjújában.

2026. Június 15. 13:00, hétfő | Belföld

Kármán András: a kormány nyilvánosságra hozza a helyreállítási tervet

Nyilvánosságra hozza Magyarország helyreállítási tervét a következő napokban a kormány, amely az európai uniós források hazahozatalának feltétele.

2026. Június 15. 06:38, hétfő | Belföld

OGY - Elfogadhatja az alaptörvény tizenhatodik módosítását a parlament

Elfogadhatja az alaptörvény tizenhatodik módosítását az Országgyűlés hétfőn.