Hírek
2022. December 19. 13:51, hétfő |
Külföld
Forrás: mti
Több száz baleset történt Németországban a jeges utakon
özlekedési fennakadásokat és több száz balesetet okozott Németországban hétfőn az utak jegesedése.
A legsúlyosabb helyzet az ország északi és északnyugati részén alakult ki, ahol szinte mindenütt jégpáncél borítja az utakat. Egyedül Észak-Rajna-Vesztfáliából száznál is több balesetet jelentettek. Alsó-Szászországban halálos áldozatot is követelt a rendkívüli időjárás, egy 25 éves férfi veszítette életét, akinek autója kora reggel Bréma közelében az A27-es autópályán a jeges burkolaton megcsúszva átszakította a szalagkorlátot és fának csapódott. A sofőr a helyszínen meghalt.
A szövetségi meteorológiai szolgálat (DWD) az összes tartományra figyelmeztetést adott ki csúszásveszély miatt. Az utóbbi hetek hideg időjárása miatt mindenütt fagyos a föld, a sarkvidéki eredetű légtömegeket kiszorító melegfronttal érkező csapadék így azonnal jégpáncéllá dermedhet. Érdemes minél kevesebb időt a szabadban tölteni, aki pedig mégis elindul otthonról, legyen a szokásosnál is óvatosabb és számítson fennakadásokra, és ha autózik, tele tankkal, meleg itallal és pokróccal vágjon neki az útnak - írták.
Frankfurtban, az ország legnagyobb repülőterén is akadozik a közlekedés. A hétfőre tervezett 1100 járat közül már reggel töröltek 176-ot.
Számos térségben, tartományban vagy járásban már vasárnap este bejelentették, hogy hétfőn szünetel az oktatás vagy visszatérnek a koronavírus-járvány idején begyakorolt távoktatásra.
Fotó illusztráció - Pixabay
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 30. 14:00, szombat | Külföld
Ukrajnai háború - Brit külügyminiszter: rendkívül veszélyes és felelőtlen a román légtér megsértése
Yvette Cooper brit külügyminiszter szerint Oroszország rendkívül veszélyes és felelőtlen magatartást tanúsít a NATO légterének megsértésével, amelynek következményeként ezúttal egy romániai lakóépületet ért találat.
2026. Május 28. 14:00, csütörtök | Külföld
Újabb földrengés volt Horvátországban
Újabb földrengés rázta meg szerda délelőtt Horvátország középső részét, Sziszek (Sisak) térségét. A földmozgást Zágrábban és környékén is érezni lehetett - közölték az európai szeizmológiai szolgálatok.
2026. Május 27. 15:00, szerda | Külföld
Parajd - Ígéretek helyett konkrét megoldásokat sürget egy évvel a katasztrófa után a Hargita megyei önkormányzat elnöke
Ígéretek helyett konkrét megoldásokat és valódi felelősségre vonást sürget a román hatóságok részéről egy évvel a parajdi bányakatasztrófa után Bíró Barna Botond, a Hargita megyei önkormányzat elnöke.
