Hírek
2018. December 27. 18:10, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Nyolc mázsa jelöletlen zöldséget és gyümölcsöt találtak Csongrádban
Több mint nyolc mázsa jelöletlen zöldséget és a gyümölcsöt találtak a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai egy Csongrád megyei piacon
- tájékoztatta a NAV megyei adó- és vámigazgatóságának sajtóreferense csütörtökön az MTI-t. Némedi-Varga Éva közölte: a NAV munkatársai próbavásárlást tartottak egy teherautóból almát, fejes káposztát, karfiolt, sárgarépát, petrezselymet és körtét árusító férfinél egy Csongrád megyei piacon. A próbavásárláson az ellenőrök sem számlát, sem nyugtát nem kaptak. Kiderült az is, hogy az értékesítést végző férfinél pénztárgép és számla-, illetve nyugtatömb sem volt.
A kormányhivatal szakemberei megállapították, hogy a 44 rekesz, összesen 810 kilogramm zöldség és gyümölcs jelöletlen, így kockázatosnak minősítették a szállítmányt, zár alá vették, és elrendelték az áru megsemmisítését.
Az emberi fogyasztásra alkalmatlan zöldséget és gyümölcsöt a pénzügyőrök átadták a Szegedi Vadasparknak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 19. 07:18, péntek | Belföld
EU-csúcs - Magyar Péter: csak Magyarország érdekét képviselem
Csak és kizárólag Magyarország és a magyar emberek érdekét fogom képviselni az Európai Tanács ülésén és a kétoldalú megbeszéléseken is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Brüsszelben.
