Városlista
2026. július 31, péntek - Oszkár

Hírek

2021. Március 01. 05:00, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Melegedés, majd hidegfront várható a tavasz első hetében

Melegedés, majd hidegfront várható a tavasz első hetében

A következő napokban erősödik a nappali felmelegedés, de a hét második felében ismét hidegfront érkezik. Emiatt a hétvégén nem csak lehűlésre, hanem elszórtan hózáporra is készülni kell

- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

Hétfőn mindenütt várható több-kevesebb napsütés, csapadék nem valószínű. Többfelé megélénkül, az Alpokalján és a Nyírségben meg is erősödik a szél. A leghidegebb órákban mínusz 3 és plusz 2 fok között alakul a hőmérséklet. Napközben 7-12 fokig melegszik a levegő.

Kedden, szerdán és csütörtökön a köd feloszlását követően országszerte derült vagy gyengén felhős, napos időre lehet számítani, csapadék nélkül. A minimumok kedden mínusz 4 és plusz 3, szerdán mínusz 3 és plusz 2, csütörtökön mínusz 2 és plusz 3 fok között alakulnak. A maximumhőmérséklet kedden 10-15, szerdán 10-16, csütörtökön 12-18 fok között valószínű.

Pénteken észak felől hidegfront felhőzete húzódik az ország fölé. Ebből több helyen lehet esőre, záporesőre és - főként a hegyekben - hózáporra számítani. Sokfelé megerősödik a szél is. A leghidegebb órákban 0 és plusz 5, napközben 4-13 fok között alakul a hőmérséklet, magasabb értékeket délkeleten mérhetnek.

Szombaton a front felhőzete elhagyja az országot, mögötte felhőátvonulásokra lehet számítani több-kevesebb napsütéssel. Elszórtan valószínű hózápor. Nagy területen lesz élénk vagy erős a szél. A minimumhőmérséklet általában mínusz 4 és plusz 2 fok között valószínű, de a fagyzugokban hidegebb is lehet. A csúcsértékek plusz 3 és 8 fok között várhatók.

Vasárnap napos időre van kilátás csapadék nélkül. A hőmérséklet hajnalban általában mínusz 6 és mínusz 1 fok között alakul, de a szélcsendes völgyekben hidegebb is lehet. Napközben plusz 3-7 fokig melegszik a levegő - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: átlátható környezetet teremtünk a vállalatoknak

Átlátható és korrupcióellenes környezetet teremt a kormány minden vállalatnak, azt szeretné, ha minél több befektető jönne Magyarországra Bajorországból is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.

2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld

Figyelemmel kíséri a kassai roma családok áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi hivatala

Figyelemmel kíséri a két kassai cigány család áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi megbízottjának hivatala, ellenőrzi az információkat, és azok kiértékelése után nyilatkozat kiadását tervezi

2026. Július 31. 06:33, péntek | Belföld

Hőség - Fokozódik a kánikula a hétvégén

Fokozódik a kánikula a hétvégén, a legmelegebb órákban 40 Celsius-fok is lehet, miközben a hajnalok sem hoznak felfrissülést - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből.

2026. Július 31. 06:00, péntek | Belföld

Hőség - Kapitány István: Paks leállítása nem veszélyhelyzet

A paksi atomerőmű leállítása nem veszélyhelyzet, minden lépés a legszigorúbb biztonsági előírások szerint, előre kidolgozott rend alapján történik