Városlista
2026. március 18, szerda - Sándor

Hírek

2018. Július 17. 07:29, kedd | Külföld
Forrás: mti

Kirabolták az OTP bankfiókját a szlovákiai Királyhelmecen

Kirabolták az OTP bankfiókját a szlovákiai Királyhelmecen

Kirabolták az OTP bankfiókját hétfőn a kelet-szlovákiai Királyhelmecen, az álarcos tettes a zsákmánnyal elmenekült, a támadásban senki sem sérült meg

- tájékoztatta a TASR szlovák hírügynökséget Róbert Varąányi, az OTP Banka Slovensko szóvivője. A pozsonyi Új Szó értesülése szerint a fegyveres elkövető ismerhette a helyszínt, mivel a közeli kórház alagsorán át menekült.

A szlovákiai magyar nyelvű napilap a bankban tartózkodó egyik ügyféltől megtudta, hogy a támadó nem beszélt, csak pisztolyával hadonászva utasította a tisztviselőt a pénz átadására.

A rendőrség nagy erőkkel keresi a tettest, a várost és környékét helikopterekkel pásztázzák. A TASR szerint egyelőre nem közölték, hogy a bankrabló mekkora zsákmánnyal távozott.

Címkék: bank, bankrablás, OTP, rablás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 18. 12:00, szerda | Külföld

Ukrán kormányfő: Ukrajna megkapta az európai uniós csatlakozás teljes feltételcsomagját

Az ukrán delegáció Brüsszelben megkapta az Európai Uniótól a csatlakozás feltételeit a három utolsó tárgyalási klaszterre vonatkozóan, ezt követi a tárgyalások sikeres lezárása és a csatlakozási szerződés aláírása

2026. Március 17. 12:00, kedd | Külföld

Brit miniszterelnök: Nagy-Britanniát nem fogják belerángatni ebbe a háborúba

Nagy-Britanniát \"nem fogják belerángatni\" az iráni háborúba és a szélesebb térségben kialakult konfliktusba - mondta Keir Starmer brit miniszterelnök a a Downing Streeten tartott hétfői sajtóértekezletén.

2026. Március 17. 06:57, kedd | Külföld

Trump a NATO jövőjét is megkérdőjelezte a Hormuzi-szoros miatt

Nyomást gyakorol szövetségeseire Donald Trump: az amerikai elnök szerint a NATO jövője is veszélybe kerülhet, ha a tagállamok nem támogatják az Egyesült Államok fellépését a Hormuzi-szoros térségében.