Városlista
2026. június 17, szerda - Laura

Hírek

2026. Február 03. 07:19, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Kiemelkedő a nemzetközi érdeklődés a reptéri közvetlen vasúti kapcsolatának megvalósítására kiírt koncessziós eljárás iránt

Kiemelkedő a nemzetközi érdeklődés a reptéri közvetlen vasúti kapcsolatának megvalósítására kiírt koncessziós eljárás iránt

Az érintett gazdasági szereplők és szakmai szervezetek részéről kiemelkedő nemzetközi és hazai érdeklődés kíséri a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér közvetlen vasúti kapcsolatának megvalósítására kiírt, 2026. január hónapban elindult koncessziós eljárást - közölte a Nemzeti Koncessziós Iroda (NKOI) hétfőn az MTI-vel.

Kiemelték, az Európai Unión belüli és Európai Unión kívüli gazdasági szereplők intenzív érdeklődése igazolja a repülőtéri közvetlen vasúti kapcsolat megvalósításának jelentőségét és magas szakmai színvonalú előkészítését.

A repülőtéri infrastruktúra nemzetközi színvonalú fejlesztésével a magyar kormány nemzetgazdasági célja a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér régiós élvonalbeli pozíciójának erősítése, a repülőtéri utasforgalom színvonalának és az utasforgalom jelentős növelése - írták a közleményben.

Hangsúlyozták, a koncessziós eljárás eredményességét, továbbá a repülőtéri közvetlen vasúti kapcsolat megvalósításának és üzemeltetésének magas színvonalát az garantálja, ha a koncessziós projekt iránt érdeklődő gazdasági szereplők minél nagyobb számban vesznek részt a koncessziós eljárásban.
A tájékoztatás szerint a koncessziós eljárás lebonyolításáért felelős Nemzetgazdasági Minisztérium és Nemzeti Koncessziós Iroda a koncessziós eljárás részvételi határidejének további 30 nappal történő meghosszabbításáról döntött, a koncessziós eljárásban résztvevők által benyújtott szakmai kérdések tartalmára, a Magyar Mérnöki Kamara szakmai javaslatára és a kiemelkedő nemzetközi érdeklődésre tekintettel.

Címkék: reptér, vasút

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 17. 16:00, szerda | Belföld

Uniós biztos: mióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén

Amióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén -

2026. Június 17. 14:00, szerda | Belföld

Az ÁSZ elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését

Az Állami Számvevőszék elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését a Fővárosi Törvényszéken - közölte az Állami Számvevőszék (ÁSZ) kedden az MTI-vel.

2026. Június 17. 11:00, szerda | Belföld

OGY - Magyar Péter: nem szeretnénk kisajátítani sem 1956, sem 1989 történetét

Nem szeretnénk kisajátítani, birtokolni, sajátunkká tenni sem 1956, sem 1989 történetét - mondta Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés keddi ülésén, napirend előtt.

2026. Június 17. 09:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor: a kommunikációs csatornák elhanyagolása volt a probléma, nem az üzenet

A kommunikációs csatornák elhanyagolása, nem pedig az azokban haladó üzenet volt a probléma - közölte a Fidesz elnöke kedden a Facebook-oldalán.