Városlista
2025. december 17, szerda - Lázár

Hírek

2020. Március 22. 08:36, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Földrengés volt Zágrábban, Magyarországon is érzékelték

Földrengés volt Zágrábban, Magyarországon is érzékelték

Földrengés volt Zágrábban vasárnap reggel; a rengést Magyarországon is érzékelték.

A CSFK GGI Kövesligethy Radó Szeizmológiai Obszervatórium vasárnap reggel az MTI-hez eljuttatott közleménye szerint reggel 6 óra 24 perckor a Richter-féle skála szerinti 5,6-os földrengés keletkezett a horvát főváros, Zágráb térségében, mintegy 9 kilométeres mélységben.

Hozzátették: a földrengést a lakosság Magyarországon is érzékelte.

Nem sokkal később azt közölték: 22-én 7 óra 1 perckor újabb földrengés keletkezett Zágráb térségében, melynek magnitúdója 5,1 volt a Richter-féle skálán.

Az utórengést is érzékelték Magyarországon - írták.

Címkék: földrengés, Zágráb

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 17. 07:45, szerda | Belföld

Varga Mihály szerint csak 2027 második felére érhető el fenntartható módon az inflációs cél

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) inflációs célja 2027 második felében érhető el fenntartható módon, de a szeptemberi előrejelzéshez képest az idén és jövőre is alacsonyabb lehet az infláció

2025. December 16. 07:05, kedd | Belföld

Lázár János: Magyarországon a közlekedés mindenki számára legyen alapjog

Magyarországon a közlekedésnek mindenki számára alapjognak kell lennie - hangoztatta az építési és közlekedési miniszter hétfőn délelőtt a Vas vármegyei Rábapatyon, ahol egy autóbuszmegállóban tartott sajtótájékoztatót.