Városlista
2026. július 21, kedd - Dániel

Hírek

2023. Január 09. 11:12, hétfő | Belföld
Forrás: Rendőrség

Fekete bivalyok kószáltak el Balatonakarattyán

Fekete bivalyok kószáltak el Balatonakarattyán

Szabadon kószáló szarvasmarhákról érkezett bejelentés a rendőrségre 2023. január 8-án délelőtt.

A telefonáló arról értesítette a rendőröket, hogy a fekete bivalyok Balatonakarattyán a vasúti sínek környékén felügyelet nélkül vannak. A vasút melletti meredek partoldalon hat bivaly legelészett, amelyek tulajdonosát a rendőrök rövid időn belül felkutatták és értesítették - írja a Veszprém Vármegyei Rendőrség facebook oldalán.

Az állatokat a gazdájuk és a gulyás visszahajtotta a Balatonkenese külterületén lévő karámba, melyek szerencsére nem okoztak közlekedési balesetet.

A rendőrök az állat tartójával szemben közigazgatási eljárást kezdeményeztek.

Az állatok tartásának általános szabályai mindenkire egyformán érvényesek. Az állattartó köteles gondoskodni a jószágai megfelelő és biztonságos elhelyezéséről, szakszerű gondozásáról, szökésének megakadályozásáról.

Címkék: rendőrségi hír

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 21. 14:00, kedd | Belföld

OGY - Kedden elfogadhatja a parlament a Független Közmédia Testület alapító okiratát

Kedden már el is fogadhatja az Országgyűlés a Független Közmédia Testület alapító okiratát.

2026. Július 21. 07:26, kedd | Belföld

OGY - Magyar Péter: az új köztársasági elnök feltétel nélkül szeresse a hazát

A feltétel nélküli hazaszeretet jelölte meg a következő köztársaságielnök-jelölt előtt lényeges követelményként a miniszterelnök hétfőn napirend előtt az Országgyűlésben.

2026. Július 21. 07:22, kedd | Belföld

Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra

Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra.