Városlista
2026. március 1, vasárnap - Albin

Hírek

2018. Június 24. 09:48, vasárnap | Külföld
Forrás: mti

Fagyponthoz közelített a hőmérséklet Székelyföldön

Fagyponthoz közelített a hőmérséklet Székelyföldön

Fagypontközeli hőmérsékleti értékeket mértek vasárnap hajnalban Székelyföldön.

A román meteorológiai szolgálat honlapján közzétett adatok szerint Csíkszeredában 1,7 Celsius fokig, Gyergyóalfaluban és Bodzafordulón 2,8 fokig süllyedt a hőmérséklet. Négy és öt fok közötti hőmérsékleti minimumot mértek az éjszaka folyamán Sepsiszentgyörgyön, Baróton, Kézdivásárhelyen és Székelyudvarhelyen is.

Az éjszakai hőmérsékleti alsó értékeket összefoglaló térkép szerint a Kárpátok 2000 méter fölötti magasságain szinte mindenütt fagyot regisztráltak. A Bucsecs hegység legmagasabb csúcsán, a 2505 méteres Omu csúcson mínusz 4,8 fokig csökkent a hőmérséklet. A Bucsecsen havazott is szombaton, de a hó azonnal el is olvadt.

A román meteorológiai szolgálat korábban azt közölte, hogy a hét végén több mint tíz fokkal lesz hidegebb, mint a június végi időszak sokévi átlaghőmérséklete.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 28. 08:55, szombat | Külföld

Izrael megtámadta Iránt

Izrael megelőző csapást mért Iránra - jelentette be szombat reggel Jiszrael Kac izraeli védelmi miniszter. Az IRNA iráni állami hírügynökség mindeközben robbanásokat jelentett Teheránból.

2026. Február 26. 16:00, csütörtök | Külföld

Szerdától csak elektronikus beutazási engedéllyel lehet az Egyesült Királyságba utazni

Szerdától kizárólag az elektronikus beutazási engedély (Electronic Travel Authorisation, ETA) birtokában léphetnek be a nem vízumkötelezett külföldiek, köztük az Európai Unió állampolgárai az Egyesült Királyságba.

2026. Február 24. 14:00, kedd | Külföld

Orbán szövetségese ukrán zászló kitűzésével emlékezett meg a háború kitöréséről

Andrej Babis: az ukrán zászló kitűzésével emlékezik meg a cseh kormányhivatal az orosz agresszió kezdetéről

2026. Február 23. 16:00, hétfő | Külföld

Gyorsuló tengerszint-emelkedés fenyegeti Dubrovnik óvárosát

A tengerszint emelkedése az egyik legsúlyosabb, a klímaváltozással összefüggő kihívás lehet a kulturális örökség védelmében a következő évtizedekben Dubrovnikban