Hírek
2016. Augusztus 15. 09:40, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Emelkedett a munkabalesetek száma országszerte
Emelkedett a munkabalesetek száma, az első fél évben 10 276-an váltak baleset miatt három napnál hosszabb időre munkaképtelenné, míg az előző év azonos időszakában 8057-en
- olvasható a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) munkafelügyeleti főosztályának jelentésében, amelyet a tárca honlapján tettek közzé.
Az adatok szerint a halálos kimenetelű munkabalesetek száma is emelkedett: 36 történt a január-júniusi időszakban, tizenhárommal több, mint 2015 első fél évében.
A legtöbb, 1616 baleset Budapesten történt, majd Pest megye következik a sorban 982 és Borsod-Abaúj-Zemplén megye 688 balesettel. A legkevesebb baleset Nógrád és Zala megyében fordult elő, 224, illetve 237 regisztrált eset volt.
Az összes munkabaleset csaknem háromnegyede a 250 munkavállalónál kevesebb alkalmazottat foglalkoztató vállalatoknál fordult elő. A legérintettebb korcsoport a 35-44 éveseké, a 10 276 balesetből 2623 eset köthető ehhez a korosztályhoz.
A vizsgált időszakban a legtöbb baleset - 2127 - a gépiparban történt. A feldolgozóiparban 1760 munkabaleset volt, míg a szállítás, raktározás, posta, távközlés területén dolgozók körében 1219. Az építőiparban 357 munkabaleset történt az első fél évben, azonban ezek közül hat halálos kimenetelű volt.
A felügyeleti szervek az első hat hónapban 42,28 millió forint munkavédelmi és 795 ezer forint eljárási bírságot szabtak ki.
Fotó: MTI illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 01. 13:00, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: egy fokozattal megemeltük a terrorfenyegetettség készültségi szintjét
Összeült a Védelmi Tanács, megemeltük a terrorfenyegetettség szintjét egy fokozattal - mondta Orbán Viktor miniszterelnök szombat este közzétett Facebook-videójában.
2026. Március 01. 12:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai
A televízióban közvetített számsorsoláson az alábbi nyerőszámokat húzták ki szombaton az ötös lottón:
2026. Március 01. 10:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter Orbánnal együtt nézné meg személyesen, mi a helyzet a Barátság kőolajvezetékkel
Szombaton, az országjárás sárbogárdi állomásán Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke reagált Lázár János korábbi üzeneteire.
2026. Február 28. 12:00, szombat | Belföld
MÁV-vezérigazgató: elindult a rendszeres teherforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon
Ma hajnalban elindult a rendszeres teherforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon - olvasható a MÁV Csoport vezérigazgatójának pénteken a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésében.
