Városlista
2026. május 1, péntek - Fülöp

Hírek

2018. Április 26. 05:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Csődbűntett miatt hét év börtönre ítéltek egy szegedi építési vállalkozót

Csődbűntett miatt hét év börtönre ítéltek egy szegedi építési vállalkozót

Csaknem 900 millió forintos kárt okozó csődbűntett miatt jogerősen hét év börtönbüntetéssel sújtott a Szegedi Törvényszék egy helyi építési vállalkozót - tájékoztatta a bíróság szóvivője szerdán az MTI-t.

Juhászné Prágai Erika közölte, a bíróság két rendbeli csődbűntettben és hamis magánokirat két rendbeli, folytatólagosan elkövetett felhasználásának vétségében mondta ki bűnösnek a férfit, és döntésével súlyosította az első fokon eljáró Szegedi Járásbíróság által kiszabott öt és fél év büntetést.

A vádlott 2003 decemberétől 2011 februárjáig ügyvezetőként irányított egy céget és egy másik vállalkozásnak is a vezetője volt. 2009. december 17-én - az érintett kft. fizetésképtelenséggel fenyegető helyzetében - a cég képviseletében mintegy 43 millió forint értékű tárgyi eszközt értékesített a másik vállalkozásnak; a szerződést mindkét fél nevében ő írta alá.

A vevő cég a vételárat nem fizette meg, a színlelt szerződéssel a vádlott a vállalkozás vagyonát akarta csökkenteni, így meghiúsítva a hitelezői követelések kielégítését. Ezt követően papíron más, nagy értékű vagyontárgyakat is értékesített a másik gazdasági társaságnak. A fiktív értékesítést úgy próbálta leplezni, hogy az egyik cég átvállalta a másik vállalkozás bankkal szembeni tartozását, ám ehhez nem kérte az érintett pénzintézet hozzájárulását.

A vádlott a cég vagyonát a fenti színlelt szerződések segítségével összesen több mint 890 millió forint értékű tárgyi eszközzel csökkentette, a kárból csupán 8,8 millió forint térült meg.

Később az általa vezetett másik cég is fizetésképtelenné vált, a férfi itt is valótlan tartalmú szerződéseket kötve hiúsította meg a hitelezők kifizetését.

A törvényszék az elsőfokú döntés súlyosítását a többi között azért látta szükségesnek, mert a férfi a bűncselekményeket a rá korábban - kiemelkedő tárgyi súlyú gazdasági bűncselekmény miatt - kiszabott két év felfüggesztett börtönbüntetés próbaideje alatt követte el.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld

Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik

A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik

2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével

Hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével - közölte Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, miniszterelnök-jelölt szerdán este a Facebook-oldalán.

2026. Április 30. 07:25, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: hamarosan érkeznek az uniós források

Hamarosan érkeznek az európai uniós források Magyarországra - közölte Magyar Péter leendő miniszterelnök, miután egyeztetett Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével szerdán Brüsszelben.

2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld

Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról

Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról