Városlista
2026. február 1, vasárnap - Ignác

Hírek

2011. December 20. 07:45, kedd | Belföld
Forrás: Stop.hu

Beleznay ujjára került a Pepi-gyűrű

Beleznay ujjára került a Pepi-gyűrű

Hétfő este a Mikroszkóp Színpadon adták át a legjobb fiatal komikusnak járó - idén először kiadott - Pepi-gyűrűt.

A díjat a nemrég elhunyt Böröczky József emlékére alapították, és jó kézre került, Beleznay Endre az első, aki viselheti.

Természetesen rajta kívül voltak még jelöltek, összesen öt humoristából választhatott a sajtó képviselőiből összeállt zsűri. Aradi Tibor, Erdei Sándor, Varga Ferenc József és Vida Péter nem könnyítették meg a voksolni kívánók dolgát, öt remek művész szórakoztatta az egybegyűlteket.

A rövid bevezető beszédet Schmuck Andor mondta, a győztesnek a - Tóth Mila ötvösművész által készített - díjat Szabó Attila, a Mikroszkóp Színpad ügyvezető igazgatója adta át. Sas József, korábbi igazgató pedig a Mikroszkóp Alapítvány különdíjával jutalmazta Aradi Tibort. A Nádas György vezette gálaműsor nagyszerűen sikerült, annak ellenére, hogy a színház - valamint valószínűleg az összes magyar komikus - hangulatát beárnyékolja, a legendás pesti humor jövőjét pedig kérdésessé teszi, hogy Tarlós István főpolgármester - Bereményi Géza személyében - közös igazgatót nevezett ki a Thália és a Mikroszkóp élére, gyakorlatilag összevonva a két színházat.

A gála résztvevői ennek ellenére reményüket fejezték ki, hogy az első Pepi-gyűrű átadása nem az utolsó volt egyben.

Címkék: Beleznay Endre

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 01. 14:00, vasárnap | Belföld

Orbán Balázs szerint ukrán jólét lesz a magyar jövőből, ha nem vigyázunk

Ha nem vigyázunk, elveszik a magyar jövő és ukrán jólét lesz belőle - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója a Digitális Polgári Körök (DPK) által szervezett háborúellenes gyűlésen szombaton Hatvanban.

2026. Február 01. 08:31, vasárnap | Belföld

Csézy is csatlakozott a Tiszához

Hatalmas örömmel jelentem be, hogy Csézy lesz a TISZA képviselőjelöltje a mezőkövesdi központú Borsod-Abaúj-Zemplén megyei 7-es választókerületben - írta ki Facebook-oldalára Magyar Péter.

2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld

Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket

- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.

2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: a magyar kormány elfogadhatatlannak tartja a kollektív bűnösség elvét

Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.