Hírek
2015. November 19. 07:54, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Autóklub: nem várható el a dugódíj a budapesti körgyűrű megépítéséig
A Magyar Autóklub (MAK) szerint nem várható el, hogy dugódíjat fizessenek a főváros vonzáskörzetében élők és a kényszerű átutazók mindaddig,
amíg nem állnak rendelkezésre a teljes budapesti körgyűrű és az annak mentén tervezett P+R-parkolók, valamint az elővárosi vasútvonalak.
Kovács Kázmér, az Autóklub jogi és érdekvédelmi bizottságának elnöke közleményben tájékoztatta az MTI-t arról, hogy a testület szerdai ülésén kialakított álláspontja szerint ha a dugódíjat mégis bevezetik 2016-ban, akkor területi kiterjedésénél és a összegének meghatározásánál figyelembe kell venni, hogy a körgyűrű és a tervezett 20 ezer P+R-parkoló még hiányzik.
A Magyar Autóklub elfogadhatatlannak tartja, hogy semmilyen biztosíték nincs arra, hogy a beszedni tervezett összeget a tömegközlekedés fejlesztésére kívánják fordítani.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Több helyen gyulladtak ki erdők, bozótosok, tarlók az országban
2026. Július 30. 06:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Az egyre fokozódó hőségben takarékos vízhasználatot kérnek a szolgáltatók
2026. Július 30. 04:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Szakértő: az alacsony vízállás miatt először állt le teljes blokk a Paksi Atomerőműben
2026. Július 29. 14:00, szerda | Belföld
Kapitány István: biztonságban van Magyarország energiaellátása a paksi erőmű teljesítménycsökkentése ellenére is
Biztonságban van Magyarország energiaellátása - írta a gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán kedden, azt követően, hogy a Duna alacsony vízállása miatt csökkentették a paksi atomerőmű teljesítményét.
