Városlista
2026. július 18, szombat - Frigyes

Hírek

2012. Július 09. 14:31, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

A Jobbik elutasítja a tranzakciós illeték bevezetését

A Jobbik elutasítja a tranzakciós illeték bevezetését

A Jobbik elutasítja a tranzakciós illetéket és tiltakozik bevezetése ellen, annak az eredeti célokkal ellentétes hatásai miatt - mondta Volner János frakcióvezető-helyettes hétfői sajtótájékoztatóján, Budapesten.

Az ellenzéki politikus hangsúlyozta, hogy az Országgyűlés hétfői ülésén szavaz a tranzakciós illeték bevezetéséről. Volner János szerint az illeték lényegében egy új adónem, amelyet ráadásul garantáltan a lakosságra hárítanak.
Vagyis a Jobbik szerint az új adó elszegényíti a magyar embereket és tönkreteszi Magyarország gazdasági növekedését, valamint visszaveti a vállalati hitelezést is. Éppen ezért a párt tiltakozik a tranzakciós illeték bevezetése ellen, mivel álláspontjuk szerint annak a negatív hatásai lesznek az erősebbek.

Címkék: Pártok-Jobbik

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 18. 13:00, szombat | Belföld

Bezárja diósgyőri gyárát a Nestlé

A szezonális édességek iránti kereslet visszaesése miatt az év végén befejezi a termékek előállítását a Nestlé diósgyőri üzemében - erősítette meg a Nestlé Hungária pénteken az MTI információit.

2026. Július 18. 12:00, szombat | Belföld

Az orosz energiaimport szankciójáról szóló amerikai tervekről is tárgyalt az Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke Washingtonb

Az oroszországi energiaimport szankciójáról szóló amerikai kongresszusi törvényjavaslat is szóba került Hajdu Mártonnak, az Országgyűlés külügyi bizottsága elnökének washingtoni megbeszélésein.

2026. Július 18. 11:00, szombat | Belföld

Karácsony Gergely: Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő

Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő: legalább 250 új elektromos buszt szeretnénk forgalomba állítani, a hozzájuk szükséges töltőinfrastruktúrával együtt

2026. Július 18. 09:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: végre előrelépés történt Rákosrendezőn